Ултрас Гелзенкирхен од Германија на гости кај Саша Ќириќ

0
68
views
Ultras Gelsenkirchen mit Sasha Ciric von FCN in Skopje
loading...

Членови на навивачката група Ултрас Гелзенкирхен пристигнаа во Скопје каде ќе бидат дел од роденденската фешта на „Комити“, кои викендов го слават својот 30. роденден.

Навивачите на „црвено-црните“ прво ќе бидат на трибината на ракометниот натпревар меѓу европскиот првак Вардар и Рајн Некар Левен, а ден подоцна, најавено е шоу на фудбалското „вечно дерби“ меѓу Вардар и Пелистер кое се игра во ноќен термин, од 18.00 часот.

Германците најавија присуство на роденденската фешта, а прв ги пречека Саша Ќириќ, македонската фудбалска легенда, а сегашен функционер во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

„Пристигнаа навивачите на Шалке за роденденската фешта на „Комити“. Добредојдовте, момци!“, соопшти Ќириќ и објави фотографија со навивачите.

Братството на „Комити“ и „Ултрас Гелзенкирхен“ датира од 2004 година, кога македонскиот и германскиот тим се сретанаа во рамки на тогашниот Интертото Куп.

Loading...