Навивачите на Унион Берлин приредија спектакл – Видео

0
20
views
loading...

Почнувајќи од 2003 година, навивачите на германскиот фудбалски клуб Унион Берлин , на Божик одат на својот стадион и пеат божиќни песни.

Пред 14 години фановите на Унион Берлин, незадоволни од лошите резултати провалија на стадионот и почнаа да пеат со цел барем за момент да заборават на лошата ситуација во клубот.

И годинава околу 30 илјади поддржувачи на Унион Берлин ја продолжија традицијата, без оглед на солидниот пласман (6. место) на нивниот миленик во Втората Бундеслига.

Loading...

ДИСКУСИЈА

Please enter your comment!
Please enter your name here