Дресот на Германија за Мундијалот е убав, ама третата комбинација е фантазија

0
42
views
Deutschland Trikot Weltmeisterschaft 2018
loading...

Германскиот производител на спортска опрема Адидас пред извесно време ги презентираше дресовите на репрезентациите за претстојното светско првенство во Русија 2018 година.

Deutschland Trikot Weltmeisterschaft 2018
Адидас се одлучи за малку ретро варијанта на дресовите, но целокупната спортска јавност беше воодуевена од изгледот на дресовите. На социјалните мрежи денеска се појави и третата варијанта на германскиот репрезентативен дрес. Повторно доминира ретро елементот и повторно воодушевува.

Loading...