Автобус се удрил во зграда во Германија

0
110
views
Училишен автобус се заби во зграда во Германија
loading...

Училишен автобус доживеа несреќа во југозападната германска провинција Баден Вуртемберг во утринава, објавија светските агенции.

Возилото се удрило во ѕид на станбена зграда во Ебербах.

Најмалку 21 деца беа повредени во инцидентот. Шест од нив имаат сериозни повреди.

Училишен автобус се заби во зграда во Германија

„На местото нема траги од обид за запирање“, велат од полицијата, цитирана од Асошиејтед прес.

Органите за спроведување на законот го привеле возачот.

Loading...